Kibernetska varnost postaja poslovno tveganje
In ga je potrebno temu primerno strateško nasloviti. Zmanjševanje kibernetskih varnostnih tveganj zahteva vzpostavitev strateškega pristopa k vpeljavi t. i. »Zero-Trust modela«.
Vključitev specializiranih zunanjih partnerjev
Tehnološke rešitve, še bolj pa kompetentni kadri na področju kibernetske varnosti bodo za podjetja ključni pri dvigu zrelostnega nivoja in posledično odpornosti na kibernetske grožnje.
Priča smo splošnemu pomanjkanju strokovnega kadra, tudi na področju kibernetske varnosti, česar se poslovodstva že zavedajo in se usmerjajo v najem storitev pri specializiranih partnerjih. S tem pridobijo dostop do znanja in sodelovanje z visoko specializiranim tehničnim kadrom za okrepitev kibernetske varnosti.
Nadzor in varnost procesnih sistemov v industrijskih okoljih
Z uvajanjem digitalizacije, avtomatizacije in ter široke uporabe tehnologij interneta stvari (ang. IoT) se do sedaj izolirana okolja procesne tehnologije (OT), ki jih tipično najdemo v industrijskih okoljih in okoljih kritične infrastrukture transformirajo v povezana okolja z IT sistemi z namenom hitrejšega in ustreznejšega odziva na potrebe trga.
Ob vse večji vpeljavi IoT in povezovanju IT in OT okolij bo v ospredju skrb za vzpostavitev vidljivosti, sledenja in zaznavanja kibernetskih groženj in zaščitnih mehanizmov v OT okoljih. Saj lahko kibernetski napadi zaustavijo kritične procese in tako povzročijo visoko poslovno škodo ali celo povzročijo družbeno škodljive posledice – ogrožanje zdravja in človeških življenj.
Poenostavitev in učinkovitost upravljanja omrežne infrastrukture
Bomo dosegali z ustrezno prilagoditvijo načrtovanja in upravljanja omrežne infrastrukture ter sodobnimi omrežnimi topologijami, npr. matričjem (ang. fabric). Pospešeno, a postopno uvajanje avtomatizacije v IT sisteme bo nuja.
Novi pristopi k avtomatizaciji
Pot do avtonomnega omrežja je dolgotrajen proces, ki bo od nas zahteval poglobljeno poznavanje IT sistemov in premišljen načrt. Ta zajema pregled stanja, izbor prevedljivih ciljev ter orodij za dosego teh ciljev.
Pri avtomatizaciji omrežij bodo v osredju novi pristopi, tehnologije in orodja, ki bodo zagotavljale skalabilnost in prilagodljivost za enostavnost upravljanja in ponujanje kvalitetnejših storitev.
Prehod v hibridni računalniški oblak
Podjetja bodo ob prehodu v oblačne storitve vzpostavljala podatkovne centre na robu omrežja s t. i. hiperkonvergenčno infrastrukturo (ang. hyperconverged infrastructure – HCI). Gre programsko definirano oblačno rešitev, ki izvorno integrira vse vire IT za zagon katere koli aplikacije, hkrati pa zagotavlja uporabniško preprostost in enostavno upravljanje tako oblačne kot tradicionalne infrastrukture.
Omrežja bodo ob tem morala zagotavljati pogoje za hiperpovezljivost med različnimi IT sistemi, enostavni prehod v računalniški oblak ter ohranjati stroškovno učinkovitost.
Prihodnost, kot jo vidimo v Smart Comu
Hvala za zaupanje, da lahko skupaj z vami že več kot 30 let uresničujemo varno, zanesljivo in odgovorno digitalno prihodnost.
Zavezani k ustvarjanju boljše prihodnosti
V Smart Comu od ustanovitve dalje načrtujemo in uvajamo napredne, a preverjene rešitve, s katerimi naslavljamo izzive, ki jih prinaša digitalizacija sodobnega poslovanja.
Vedno iščemo nove pristope, da tehnologijo uporabimo na najboljši možen način, s katerim zgradimo najprimernejšo in najbolj učinkovito rešitev za našega naročnika.
#skupaj je bolje
Tehnološki partnerji
Ponosni smo, da sodelujemo z vodilnimi podjetji v posameznih tehnoloških segmentih. Z njihovo podporo vam lahko zagotavljamo varno in zanesljivo poslovanje.
All logos
Opremite se s praktičnimi nasveti
Naši specialisti za kibernetsko varnost mesečno pripravljajo vsebine, ki vam bodo dale nove ideje in zamisli pri krepitvi kibernetske obrambe tudi v 2022.